You are currently viewing Zostań Gwardzistą Mroźnej Bramy!

Zostań Gwardzistą Mroźnej Bramy!

Zostań wolontariuszem Mroźnej Bramy! Masz czas 9-10 września i będziesz akurat w Suwałkach? Zakreśl tę datę w kalendarzu, bo na pewno nie będziesz się nudzić. Znasz się na grach planszowych? Dzieci cię uwielbiają? Wszędzie cię pełno? Ludzie lubią cię słuchać? A może masz po prostu dwie ręce zdatne i chętne do pracy? Zakasaj rękawy, wypełniaj formularz i jedziemy!

Mroźna Brama odbywa się 9-10 września w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Zgłoś się na gwardzistę festiwalu do 11 sierpnia i zorganizuj z nami najmroźniejszy konwent w Polsce!

Jak co roku, poszukujemy chętnych do dołączenia do grona Gwardzistów i pomocy przy stworzeniu naszego fantastycznego wydarzenia.

Co roku do wolontariatu przy Mroźnej Bramie zgłasza się nawet kilkadziesiąt osób!

Cieszymy się zwłaszcza ze starych wyjadaczy, którzy są z nami od lat i mimo tego jak zmienił się festiwal w tym czasie, nadal chcą go z nami tworzyć

Grupa wolontariuszy przy gamesroomie

No dobra, a kim jest ten Gwardzista? Gwardzista to inaczej oddział wolontariuszy ochotników oddelegowany do zajmowania się sprawami festiwalowymi. Jeśli zobaczycie, że piszę „Gwardzista” mam na myśli właśnie ten typ jednostki specjalnej!

Wolontariusze przy akredytacji

Nie byłeś nigdy na Mroźnej Bramie i nadal się wahasz? Spójrz *tutaj*. Udokumentowaliśmy poprzednie edycje, żebyście sami mogli ocenić, czy warto!

O wolontariacie w poprzednich latach możecie poczytać też *tutaj*. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości możecie też do nas pisać.

Czym możesz zajmować się na Mroźnej Bramie? Mamy dostępnych kilka klas postaci do wyboru:

Znawca i Władca Gier (gamesroom): pomaga uczestnikom w wybraniu odpowiedniej dla nich gry (w co możemy zagrać we dwoje?), tłumaczy zasady rozgrywki i pilnuje porządku w Królestwie Gier (wydaje i odbiera gry).

Patron Wędrowców (akredytacja): to najlepiej zorientowany w programie i obecnie dziejących się wydarzeniach Gwardzista. Sprawuje także pieczę nad wejściem do naszego niezwykłego świata — po uiszczeniu u niego drobnej opłaty lub pokazaniu glejtu uczestnik może przekroczyć Bramę.

– Strażnik Milusińskich (warsztaty dziecięce): jego główne zadania to animacja czasu wolnego najmłodszym odwiedzających naszą Bramę! Ta rola wymaga bardzo dużo kreatywności (wymyślenie i zaangażowanie milusińskich w atrakcję), ale daje też dużo satysfakcji. To również pomoc najmłodszym uczestnikom festiwalu w ich niezwykle trudnych zadaniach (np. pomoc z wycięciem elementu wycinanki), służenie radą i zaradzenie chwilowym kryzysom (gdzie podziała się czerwona kredka?) oraz wspólna zabawa. 

Lotny Superbohater (zadania ad hoc i specjalne): uwielbiasz pomagać, ale w sumie nie masz sprecyzowanego wyboru, co chciałbyś robić na konwencie? A może lubisz robić wiele różnych rzeczy i wybrać jedną to wybór niemożliwy? Bądź niczym Robin Hood wyruszający na pomoc biednym i pokrzywdzonym, tam, gdzie jest potrzebny. Zadania przydzielone tej roli jednym razem będą przeróżne i niespodziewane, jak pudełko czekoladek, a innym dyżur będzie tak spokojny, że z kart zbudujesz nie domek, a pałac.

Nasi wolontariusze mogą liczyć także na benefity jako specjalni rekruci Mroźne Bramy. A co to za benefity? Możecie spodziewać się między innymi:

  • unikalnej (darmowej) wejściówki na festiwal
  • indywidualnych podziękowań
  • pamiątkowej koszulki, która służy również jako zbroja gwardzisty na służbie
  • gadżetów konwentowych
  • dostępu do pokoju socjalnego gdzie będziecie mogli zjeść, zsocjalizować się i odpocząć
  • dodatkowego doświadczenia w wolontariacie

Z każdym naszym wolontariuszem podpisujemy umowę wolontariacką, wystawiamy także oświadczenia o pracy wolontariackiej, które punktowane są przy rekrutacji do szkół oraz do stypendiów.

Wolontariuszka pomagająca uczestnikowi

Zachęcam do śledzenia nas na facebooku, a także do zajrzenia na stronę naszego wydarzenia.

Zgłoszenie prosimy wysyłać przy pomocy formularza, w razie pytań prosimy kontaktować się z koordynatorem wolontariuszy z pomocą e-maila:

Magdalena Konikowska – magdalenak@mrocznebractwo.pl 

Dwie wolontariuszki
Wolontariuszka milusińskich
Wolontariuszka