Zapraszamy chętnych do zapoznania się z naszą ofertą współpracy

Jesteśmy w stanie poprowadzić (domyślnie) dwudniowe szkolenie, przygotowane zgodnie z metodyką, wykorzystującą cykl Kolba, czyli uczenie się przez doświadczanie. Szkolenie dedykowane jest pracownikom ośrodków kultury, bibliotek oraz nauczycielom — osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą, które chciałyby nauczyć się nowej metody pracy z młodymi ludźmi. Szkolenie powstało w odpowiedzi na potrzebę opracowania innowacyjnej metody omawiania lektur szkolnych.

  1. RPG dla początkujących: Wstęp do gier RPG, Jak opracować przygodę?
  2. Tworzenie przygód i rozgrywanie sesji RPG na podstawie wybranego systemu RPG (warsztat)

* RPG (ang. Role-playing Game) – gra fabularna

Proponujemy poprowadzenie przez nas zajęć z grami planszowymi. Posiadamy dużą bibliotekę gier planszowych. Przygotowując zajęcia, dobieramy planszówki pod wiek, liczbę i zdolności poznawcze uczestników. Podczas zajęć tłumaczymy zasady gier i animujemy wspólne granie.

Podczas warsztatów przedstawiamy uczestnikom elementy kultury Japonii. W ramach warsztatów możemy poprowadzić: teatrzyk Kamishibai, warsztaty origami, naukę jedzenia pałeczkami, gry i zabawki japońskie. Takie zajęcia skierowane są raczej do dzieci. 

Możemy także przygotować program związany z mangą i anime (komiksem i animacją japońską). Takie zajęcia możemy przygotować zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.

W ramach warsztatu uczymy jak poprowadzić swoją pierwszą sesję RPG. 🙂 Domyślnie warsztat opracowany został jako cykl, ale jesteśmy w stanie przygotować program na jedno spotkanie.

W ramach warsztatu możemy poprowadzić miniwykład oraz pokaz chińskiej ceremonii parzenia herbaty wraz z degustacją.