Poznaj Suwalskie Mroczne Bractwo!

Nasza grupa działa nieformalnie od 2009 roku, najpierw jako Klub Mangi i Anime przy Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Suwałkach, później jako luźna grupa osób o podobnych zainteresowaniach. Przez wiele lat spotykaliśmy się, by omawiać nowinki w literaturze fantastycznej, wydawnictwach mang i anime oraz przemyśle gier komputerowych i stołowych.

Pomyśleliśmy, że nadszedł czas by pokazać się światu i spróbować zainteresować naszą pasją większą liczbę osób powiększając tym samym nasze grono.
W połowie 2016 roku postanowiliśmy założyć stowarzyszenie, a 20 lutego 2017 roku Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG uzyskało wpis do KRS. 

Czym się zajmujemy?

Mroźna Brama

Od 2017 roku organizujemy festiwal kulturalny Mroźna Brama, podczas którego łączymy siły z naszymi wolontariuszami i tworzymy coś niesamowitego!

Planszówki i RPG

Działamy na rzecz popularyzacji gier planszowych i fabularnych oraz grywalności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzimy gamesroomy, wypożyczalnię oraz warsztaty.

Kultura Dalekiego Wschodu

Kochamy i promujemy to, co pochodzi z Dalekiego Wschodu! Dyskutujemy o anime, mangach, kulturze Japonii, chińskiej herbacie, jedzeniu, muzyce...

Fantastyka

Zarówno magowie jak i dzielni rycerze, szyszkojady i ciężkozbrojni marines znajdą u nas swoje miejsce. Gry wideo, książki i filmy — tematów nam nie zabraknie.