Poszukiwani wolontariusze

  • Post author:
  • Post category:Wink wink

Z największą przyjemnością przyjmiemy do siebie chętnych na wolontariat długoterminowy! 🙂

Dla kogo jest wolontariat długoterminowy?

Wolontariat długoterminowy jest dla osób, które chcą pomagać w dłuższej perspektywie czasu, a nie tylko „od święta”, od happeningu, do happeningu.

Aby promować wolontariat długoterminowy powstał program Narodowego Instytutu Wolności – Korpus Solidarności.

Czym jest Korpus Solidarności?

Korpus Solidarności to platforma, która ma pomagać wolontariuszom znajdować oferty pracy, a organizacjom pozarządowym – wolontariuszy chętnych do działania.

Na uczestników programu czekają dodatkowe benefity przygotowane przez koordynatorów Korpusu Solidarności, m.in. szkolenia, czy zniżki u partnerów programu.

Strona internetowa Korpusu działa dopiero od niedawna i zarejestrowanych jest jeszcze niewiele organizacji. Jednak z czasem program się rozrośnie, a Ty będziesz jednym z pierwszych jego beneficjentów. 🙂

Na co możesz liczyć w Bractwie?

Jak może wiesz (bądź nie wiesz, nie wiem) jako Mroczne Bractwo organizujemy spotkania przy grach planszowych, zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z kulturą Dalekiego Wschodu (m.in. Japonii, stąd manga i anime!), a także festiwal Mroźna Brama.
Przy każdej z tych inicjatyw przydałaby się nam pomoc!

Czy to przy ustawieniu stołów w sali, tłumaczeniu gier planszowych, czy animacji zajęć plastycznych. Czytaniu bajek, prowadzeniu spotkań, itd. Opis wszystkich naszych dotychczasowych działań znajdziecie w zakładce na naszej stronce oraz na naszym Facebooku i Instagramie. 🙂

Co możesz teraz zrobić?

Zarejestruj się na stronie Korpusu Solidarności i zaznacz kategorię „akcje na rzecz miasta, mieszkańców i przestrzeni miejskiej (festyny, happeningi, działania obywatelskie)”, a na pewno się złapiemy! Zapraszamy też do kontaktu z nami pod e-mail: wolontariat@mrocznebractwo.pl.